Kolejne komisje, kolejne formularze i ponowne oczekiwanie na decyzję. A stopień niepełnosprawności pozostaje taki sam. Dla jednych to zbędna biurokracja, dla innych gwarancja rzetelnej oceny potrzeb. Wokół zasad przyznawania świadczenia wspierającego narasta dyskusja dotycząca tego, czy osoby posiadające kolejne orzeczenie o tym samym stopniu niepełnosprawności powinny ponownie przechodzić procedurę ustalania poziomu wsparcia. Temat trafił do ministerstwa w formie petycji.
Do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trafiło ciekawe pytanie dotyczące wprowadzenia automatycznego przedłużania decyzji o poziomie potrzeby wsparcia dla osób, które uzyskały kolejne orzeczenie o tym samym stopniu niepełnosprawności. Autor petycji zwrócił uwagę na sytuację osób posiadających czasowe orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, które wcześniej przeszły już ocenę w Wojewódzkim Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności (WZON) i otrzymały liczbę punktów uprawniającą do świadczenia wspierającego.
W petycji zaproponowano, aby po uzyskaniu k
Nie masz jeszcze wykupionego dostępu? Zapoznaj się z naszymi pakietami dla Firm
Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować pliki cookies albo wyłączyć je w przeglądarce. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
W dowolnej chwili możesz wycofać swoją zgodę na przetwarzanie danych, zażądać informacji o zakresie przetwarzanych danych lub zmienić zakres ich przetwarzania. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w Polityce Prywatności.