Data wydania orzeczenia o stopniu niepełnosprawności a korekta ulgi rehabilitacyjnej

Orzecznictwo
22 lutego 2024 Paweł Kawka

Czy pracownik, który nie posiada aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej? Jeżeli nie, to czy po uzyskaniu takiego orzeczenia w terminie późniejszym pracownik (podatnik) będzie mógł dokonać korekty zeznania podatkowego i rozliczyć tę ulgę?

Ulgę rehabilitacyjną regulują przepisy art. 26 ust. 1 pkt 6, ust. 7 pkt 4, ust. 7a-7g ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j.: Dz. U. z 2022 r., poz. 2647, ze zm.) – dalej: ustawa o PIT. Osoby z niepełnosprawnością w ramach ulgi rehabilitacyjnej mogą odliczyć od uzyskanego dochodu poniesione w 2023 r. wydatki na rehabilitację i leczenie, a ściślej mówiąc, wydatki na cele rehabilitacyjne oraz na cele wiążące się z

Dołącz do nas

Nie masz jeszcze wykupionego dostępu? Zapoznaj się z naszymi pakietami dla Firm

Zobacz pakiety Masz już konto? Zaloguj się

Informacja dotycząca plików cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować pliki cookies albo wyłączyć je w przeglądarce. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

W dowolnej chwili możesz wycofać swoją zgodę na przetwarzanie danych, zażądać informacji o zakresie przetwarzanych danych lub zmienić zakres ich przetwarzania. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w Polityce Prywatności.