Najnowsze badania prognozują, że 26 proc. Polaków będzie w swoim życiu dotkniętych jakimś zaburzeniem psychicznym. Przy takim wskaźniku zaburzenie staje się realnym problemem w miejscu pracy.
Najnowsze badania pokazują, że Polacy coraz częściej zmagają się z zaburzeniami afektywnymi. W zaburzeniach tego typu decydując ma wpływ czynnik środowiskowy, a nie genetyczny. Do tego typu zaburzeń zaliczane są: stany depresyjne, lękowe oraz związane z uzależnieniami.
Żyjąc w ciągłym zagrożeniu, stresie i niepewności, kiedy człowiek bombardowany jest negatywnymi informacjami, nie mogąc rozładować tego napięcia, to nic dziwnego, że coraz częstsze są zaburzenia depresyjne. W Polsce najczęściej mamy do czynienia z zaburzeniami lękowymi, potem uzależnieniami, a na trzecim miejscu jest depresja.
Niestety, smutnym faktem jest, że pracownicy zapadają na choroby psychiczne lub zaburzenia o podłożu psychologicznym. Statystyki i badania wyraźnie pokazują, że nie zapewnia się pracownikom tzw. dobrostanu psychicznego. Pracownicy w zmieniającej się sytuacji na rynku pracy, czują się niepewnie, a sam fakt dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, potęguje lęki, które pogarszają zdrowie psychiczne. Pracowników dotykają zarówno zaburzenia, które powstają w wyniku samego wykonywania pracy, np. wypalenie zawodowe, ale także zapadają na choroby niezależne od ich życia zawodowego, takie jak np. depresja, czy schizofrenia.
Jak już wyżej napisano, coraz więcej pracowników w Polsce boryka się z różnymi problemami natury psychicznej. Niestandardowe zachowania w miejscu pracy, mogą zwrócić uwagę i wywołać niepokój u współpracowników i przełożonych. Czy w takiej sytua
Nie masz jeszcze wykupionego dostępu? Zapoznaj się z naszymi pakietami dla Firm