Pracownik posiadał orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, które było ważne do 31 lipca 2024 roku. 7 sierpnia 2024 roku złożył kolejny wniosek o ustalenie stopnia niepełnosprawności. Na podstawie zaświadczenia wydanego przez przewodniczącego zespołu dotychczasowe orzeczenie zostało przedłużone do 31 marca 2025 roku, jednak nie dłużej niż do momentu wydania nowego, ostatecznego orzeczenia.
1 września 2024 roku Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności wydał orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, z którym pracownik się nie zgodził i odwołał się do Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Ten wyznaczył termin komisji lekarskiej na 1 października 2024 roku. Pracownik jednak nie stawił się na komisji, mimo otrzymania wezwania i nie usprawiedliwił swojej nieobecności w terminie 14 dni od daty posiedzenia. W związku z tym Wojewódzki Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności poinformował go, że jego odwołanie pozostawiono bez rozpatrzenia. W tej sytuacji, kiedy orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności stało się ostateczne?
Zgodnie z art. 6bb ust. 1 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jeżeli wniosek o wydanie kolejnego orzeczenia zostanie złożony w okresie ważności poprzedniego orzeczenia, to zachowuje ono ważność do dnia wydania nowego, ostatecznego orzeczenia, jednak nie dłużej niż do końca szóstego miesiąca następującego po terminie upływu ważności orzeczenia.
Jeśli więc, pracownik posia
Nie masz jeszcze wykupionego dostępu? Zapoznaj się z naszymi pakietami dla Firm