Nasze książki

Zatrudnienie osób niepełnosprawnych w Polsce na otwartym i chronionym rynku pracy... Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Ekonomiczne aspekty zatrudniania osób niepełnosprawnych w Polsce w œwietle aktualnych uregulowań prawnych dotyczących pomocy publicznej ze szczególnym uwzględnieniem wpływu dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych na sytuację finansową jednostki Wydatkowanie środków ZFRON na indywidualne programy rehabilitacji
W serwisie znajduje się: 17401 pytań z odpowiedziami, 38 pytań oczekujących oraz 2719 komentarzy  

Biblioteka księgowego

Serwis Informacyjny Serwis Vademecum Wiedzy Serwis Telefoniczna Obsługa Konsultacyjna System rozliczeń dofinansowań
Nowości książkowe Archiwum

Szczegóły oferty:

Zamawianie dostępu do naszych serwisów z możliwością otrzymania przy każdym zamówieniu jednej z oferowanych w "Bibliotece Księgowego" pozycji wydawniczej. Gwarantujemy, że będzie ich zawsze nie mniej niż kilka, tak aby przy kolejnych kontynuacjach korzystania z naszych serwisów mieli Państwo możliwość kompletowania kolejnych przydatnych w pracy codziennej i funkcjonowaniu Waszych firm książek.

SKORZYSTAJ Z NASZYCH USŁUG A OTRZYMASZ OD NAS JEDNĄ Z PONIŻSZYCH KSIĄŻEK GRATIS

Wykaz aktualnych książek GRATIS znajdujących się w naszej ofercie z podziałem na opcje dostępu do poszczególnych serwisów:

Książka Książka

Spis tytułów:

UWAGA!
Oferta dotyczy również obecnych Klientów, którzy korzystają już z pełnego dostępu do Serwis VADEMECUM WIEDZY oraz Serwis Informacyjny - wystarczy przedłużyć zamówienie na kolejny okres rozliczeniowy, aby otrzymać jedną z wybranych książek.

Administracja serwisu zastrzega sobie możliwość niewysłania zamówionej ksiązki i zamiany jej na inny tytuł z powodu wyczerpania nakładu. Zamiana na inny tutył będzie dokonana w konsultacji z zamawiającym.

WYBIERZ SOBIE KSIĄŻKĘ I SKORZYSTAJ Z NASZYCH USŁUGPFRON. Rewolucja we wpłatach

PFRON. Rewolucja we wpłatach

 • Autor: Luiza Klimkiewicz
 • Wydawnictwo: Infor Biznes Sp. z o.o.
 • Stan prawny: 2016
 • ISBN: 978-83-65361-97
 • Rok: 2016
 • Liczba stron: 160
 • Format: B5
 • Typ okladki: miękka
Opis książki:

Zmiany od 1 lipca 2016 r.:

 • mniejsze ulgi
 • nowe obowiązki
 • zmiany w procedurze

Opis

Praktyczny przewodnik po zmianach. Przedstawia sposoby obliczania stanów zatrudnienia oraz dokumentowania niepełnosprawności i szczególnych schorzeń pracowników w przedsiębiorstwach, urzędach, jednostkach systemu oświaty i przywięziennych zakładach pracy, a także w zakładach wystawiających ulgi we wpłatach na PFRON.

Rewolucja w wpłatach na PFRON: mniejsze ulgi, nowe obowiązki i zmiany w procedurze. Kto skorzysta, a kto zapłaci więcej? Czy można zgodnie z prawem obniżyć wpłaty? Ważne zmiany już od 1 lipca 2016 r. czekają wszystkie te firmy, które płacą składki na PFRON, bo nie osiągają wymaganego poziomu zatrudnienia niepełnosprawnych. Sposobem na ich obniżenie i skorzystanie ze specjalnych ulg jest dokonanie zakupu u pracodawcy, który zapewnia wysoki wskaźnik zatrudnienia osób z dysfunkcjami.

Wraz z początkiem wakacji zmienią się warunki uzyskania takich preferencji. Zacznie obowiązywać również nowy wzór obliczania ulgi. Aby na nowych przepisać skorzystać będzie trzeba pamiętać o terminowym wystawianiu informacji o ulgach. Dodatkowo na sprzedającego nałożono zostanie obowiązek prowadzenia ewidencji takich informacji. Obniżony zostanie również limit pokrywalności wpłat na PFRON ulgami- z 80 do 50 proc. kwoty wypłaty.

Wydawnictwo "Rewolucja w wpłatach na PFRON", to praktyczny przewodnik po zmianach. Na konkretnych przykładach specjaliści dowiedzą się, jak prawidłowo obliczać stan zatrudniania niepełnosprawnych pracowników w firmach, urzędach, jednostkach systemu oświaty i przywięziennych zakładach pracy, a także w zakładach wystawiających ulgi we wpłatach na PFRON. Zobowiązany do wpłat będzie mógł obliczyć zoptymalizowaną wpłatę, a udzielający ulg -- prawidłowo ustalić kwotę preferencji.

Przejdź do zamówienia

ZATRUDNIANIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W POLSCE NA OTWARTYM I CHRONIONYM RYNKU PRACY. Dofinansowania do wynagrodzeń, uprawnienia pracowników, obowiązki i korzyści dla pracodawców, pomoc publiczna - prawo i praktyka

ZATRUDNIANIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W POLSCE NA OTWARTYM I CHRONIONYM RYNKU PRACY. Dofinansowania do wynagrodzeń, uprawnienia pracowników, obowiązki i korzyści dla pracodawców, pomoc publiczna - prawo i praktyka

 • Autor: Edyta Sieradzka, Małgorzata Tylewicz-Piwnik
 • Wydawnictwo: OBPON
 • ISBN: 978-83-937499-0-4
 • Rok: 2013
 • Liczba stron: 816
 • Format: B5
 • Typ okladki: twarda
Opis książki: Książka ta stanowi obowiązkową lekturę dla każdego pracodawcy osób niepełnosprawnych. Jest to niezwykle przydatny zbiór wiedzy dotyczący m.in: zatrudniania osób niepełnosprawnych, ich uprawnień, uzyskiwania dofinansowań do wynagrodzeń z PFRON, prowadzenia przez zpchr i byłe zpchr funduszu "ZFRON".

Książka jest zgodna z obowiązującym w 2013 r. stanem prawnym. Zawartość merytoryczna wzbogacona jest o aktualne akty prawne, wzory druków, wniosków, interpretacje urzędów i ministerstw, orzecznictwo sądów i stanowiska. W książce przytoczonych jest wiele przykładów uzyskiwania dofinansowań, uzyskiwania dodatkowej pomocy z tytułu zatrudniania osób niepełnosprawnych, wypełnionych druków, przykładów gospodarowania środkami "ZFRON" i ich wydatkowania, wyjaśnień oraz obowiązujących zasad tworzenia funduszu. Dopełnieniem tej książki są niewątpliwie pytania zadawane przez pracodawców i odpowiedzi specjalistów, znawców tematyki.

Przejdź do zamówienia